Ohita navigaatio

YSI

Yleissivistävät opettajat (YSI)

YSI- jaos keskittyy Satakunnan peruskoulujen, lukioiden ja yleissivistävän aikuisopetuksen (musiikki- ja kansalaisopistot) opettajien edunvalvontaan. Jaos seuraa aktiivisesti koulutuspolitiikkaa, kartoittaa muutostarpeita ja epäkohtia sekä ratkaisee edunvalvonnallisia haasteita. Jaos tukee paikallista edunvalvontaa ja tekee aktiivista yhteistyötä omien sidosryhmiensä kanssa. YSI –jaos pitää aktiivisesti yhteyttä Satakunnan paikallisyhdistyksiin.

Jaosto

Mika Koivu

Jaoston puheenjohtaja mika.koivu@edupori.fi

Päivi Alanko

Jaoston varsinainen jäsen paivi.alanko@kokemaki.fi

Ilkka Blomqvist

Jaoston varsinainen jäsen ilkka.blomqvist@ulvila.fi

Tuomas Koivisto

Jaoston varsinainen jäsen tuomas.koivisto@edupori.fi

Jari Koski

Jaoston varsinainen jäsen jari.koski@nakkila.fi

Mea Nordberg

Jaoston varsinainen jäsen mea.nordberg@oajsatakunta.fi

Marita Ojala

Jaoston varsinainen jäsen

Virpi Ojala

Jaoston varsinainen jäsen virpi.ojala@oajsatakunta.fi

Merja Salonen

Jaoston varsinainen jäsen merja.salonen@pori.fi

Lauri Savolainen

Jaoston varsinainen jäsen lauri.savolainen@edu.sakyla.fi

Elina Sirén

Jaoston varsinainen jäsen elina.siren@edupori.fi

Janne Tapiovaara

Jaoston varsinainen jäsen janne.tapiovaara@rauma.fi