Ohita navigaatio

YSI

Yleissivistävät opettajat (YSI)

YSI- jaos keskittyy Satakunnan peruskoulujen, lukioiden ja yleissivistävän aikuisopetuksen (musiikki- ja kansalaisopistot) opettajien edunvalvontaan. Jaos seuraa aktiivisesti koulutuspolitiikkaa, kartoittaa muutostarpeita ja epäkohtia sekä ratkaisee edunvalvonnallisia haasteita. Jaos tukee paikallista edunvalvontaa ja tekee aktiivista yhteistyötä omien sidosryhmiensä kanssa. YSI –jaos pitää aktiivisesti yhteyttä Satakunnan paikallisyhdistyksiin.

Jaosto

Mika Koivu

Jaoston puheenjohtaja mika.koivu@edupori.fi

Tuomas Koivisto

Jaoston varsinainen jäsen tuomas.koivisto@edupori.fi

Ilkka Blomqvist

Jaoston varsinainen jäsen ilkka.blomqvist@ulvila.fi

Jari Koski

Jaoston varsinainen jäsen jari.koski@nakkila.fi

Elina Käkelä

Jaoston varsinainen jäsen elina.kakela@eurajoki.fi

Mea Nordberg

Jaoston varsinainen jäsen mea.nordberg@oajsatakunta.fi

Virpi Ojala

Jaoston varsinainen jäsen virpi.ojala@oajsatakunta.fi

Merja Salonen

Jaoston varsinainen jäsen merja.salonen@pori.fi

Lauri Savolainen

Jaoston varsinainen jäsen lauri.savolainen@sakyla.fi

Elina Sirén

Jaoston varsinainen jäsen elina.siren@edupori.fi

Janne Tapiovaara

Jaoston varsinainen jäsen janne.tapiovaara@rauma.fi

Kristiina Yli-Rajala

Jaoston varsinainen jäsen kristiina.yli-rajala@kankaanpaa.fi